Institute of Astronomy

Participants

Registered Participants 

  1. Filipe Abdalla (UCL)
  2. Alex Alarcon
  3. Jack Alvin-Poole (University of Manchester)
  4. Adam Amara (ETH Zurich)
  5. James Annis (Fermilab)
  6. Jacobo Asorey (University of Queensland)
  7. Matt Auger (University of Cambridge)
  8. Santiago Avila (ICG)
  9. David Bacon (University of Portsmouth)
  10. Manda Banerji (University of Cambridge)
  11. Michael Baumer (SLAC)
  12. Keith Bechtol (KICP at University of Chicago)
  13. Aurélien Benoit-Lévy (Institut d'Astrophysique de Paris)
  14. Gary Bernstein (UPenn)
  15. Emmanuel Bertin (Institut d'Astrophysique de Paris)
  16. Sunayana Bhargava (University of Sussex)
  17. Lindsey Bleem (Argonne National Laboratory)
  18. Asa Bluck (ETH Zurich)
  19. Sebastian Bocquet (Argonne National Laboratory)
  20. Sarah Bridle (University of Manchester)
  21. Dillon Brout (UPenn)
  22. Lucy Calder
  23. Raffaella Capasso (Ludwig-Maximilians-Universität)
  24. Jorge Carretero 
  25. Ross Cawthon (University of Chicago)
  26. Chihway Chang
  27. Nianyi Chen
  28. Ami Choi
  29. Thomas Collett (University of Portsmouth)
  30. Christopher Conselice (Nottingham University)
  31. Matteo Costanzi (University Observatory Munich)
  32. Robert Crittenden (University of Portsmouth)
  33. Martin Crocce (IEEC-CSIC)
  34. Chris D’Andrea (University of Pennsylvania)
  35. Rutuparna Das (University of Michigan)
  36. Christopher Davis (SLAC)
  37. Tamara Davis (OzDES/University of Queensland)
  38. Darren DePoy (Texas A&M University)
  39. Joseph DeRose (SLAC)
  40. Scott Dodelson (Fermilab/UChicago)
  41. Alex Drlica-Wagner (Fermilab)
  42. Pablo Fosalba (IEEC)
  43. Agnes Ferte (University of Edinburgh)
  44. Oliver Friedrich (University Observatory Munich)
  45. Joshua Frieman (Fermilab)
  46. Marco Gatti (IFAE Barcelona)
  47. Manuel Garcia-Fernandez (CIEMAT)
  48. Enrique Gaztanaga (IEEC-CSIC)
  49. Tommaso Giannantonio (University of Cambridge)
  50. Daniel Gruen (SLAC)
  51. Robert Gruendl (University of Illinois)
  52. Julia Gschwend (LIneA/ON)
  53. Nikhel Gupta (Ludwig-Maximilians-Universität)
  54. Stephanie Hamilton (University of Michigan)
  55. William Hartley (UCL)
  56. Samuel Hinton (OzDES/University of Queensland)
  57. Devon Hollowood (UCSC)
  58. Ben Hoyle (Ludwig-Maximilians-Universität)
  59. Holger Israel (Ludwig-Maximilians-Universität)
  60. Colin Jacobs (Swinburne University)
  61. Niall Jeffrey (UCL)
  62. Tesla Jeltema (UCSC)
  63. Benjamin Joachimi
  64. Tomasz Kacprzak (ETH Zurich)
  65. Richard Kessler (University of Chicago)
  66. Alex Kim (Lawrence Berkeley Laboratory)
  67. Donnacha Kirk (University College London)
  68. Matthias Klein (Ludwig-Maximilians-Universität)
  69. Nickolas Kokron 
  70. Andras Kovacs (IFAE)
  71. Elisabeth Krause (SLAC)
  72. Christina Krawiec (UPenn)
  73. Anthony Kremin (University of Michigan)
  74. Ofer Lahav (University College London)
  75. James Lasker (University of Chicago)
  76. Boris Leistedt (NYU)
  77. Cameron Lemon (University of Cambridge)
  78. Ting Li (Fermilab)
  79. Arthur Loureiro (UCL)
  80. Niall MacCrann
  81. Edward Macaulay (University of Portsmouth)
  82. Marc Manera (Cambridge University)
  83. Marisa March
  84. Maria Marcha (UCL)
  85. Jennifer Marshall (Texas A&M University)
  86. Benjamin Mawdsley (University of Portsmouth)
  87. Jessica May Hislop (University of Sussex)
  88. Thomas McClintock
  89. Michael McLeod
  90. Dale Mellor (University of Manchester)
  91. Felipe Menanteau (University of Illinois)
  92. Ramon Miquel (IFAE Barcelona)
  93. Bruno Moraes (UCL)
  94. Eric Morganson (University of Illinois)
  95. Dale Mudd (Ohio State University)
  96. Jessie Muir (University of Michigan)
  97. Seshadri Nadathur (University of Portsmouth)
  98. Krishna Naidoo (University College London)
  99. Daniel Nagasawa (Texas A&M University)
  100. Robert Nichol (University of Portsmouth)
  101. Tamas Norbert Varga (Ludwig-Maximilians-Universität)
  102. Yuuki Omori (McGill University)
  103. Fernanda Ostrovski (University of Cambridge)
  104. Antonella Palmese (UCL)
  105. Youngsoo Park
  106. Hiranya Peiris (UCL)
  107. Anna Maria Porredon
  108. Judit Prat (IFAE Barcelona)
  109. Markus Rau
  110. Sophie Reed (University of Cambridge)
  111. Alexandre Refregier (ETH Zurich)
  112. Aaron Roodman (SLAC)
  113. Richard Rollins (University of Manchester)
  114. Kathy Romer (University of Sussex)
  115. Rogerio Rosenfeld (IFT-UNESP/ICTP-SAIFR/LIneA)
  116. Eli Rykoff (SLAC)
  117. Masao Sako (UPenn)
  118. Ana Isabel Salvador Junco (IFT)
  119. Simon Samuroff (University of Manchester)
  120. Carles Sanchez (IFAE Barcelona)
  121. Eusebio Sanchez (CIEMAT)
  122. Alexandro Saro (Ludwig-Maximilians-Universität)
  123. Anna Schooneveld (University of Cambridge)
  124. Daniel Scolnic (KICP at University of Chicago)
  125. Ignacio Sevilla
  126. Mathew Smith (University of Southampton)
  127. Marcelle Soares-Santos (Fermilab)
  128. Bjoern Soergel (University of Cambridge)
  129. Corvin Stern (Ludwig-Maximilians-Universität)
  130. Sheel Stueber (University of Chicago)
  131. Mark Sullivan (University of Southampton)
  132. Nicolas Tessore (University of Manchester)
  133. Michael Troxel 
  134. Juan De Vicente (CIEMAT)
  135. Pauline Vielzeuf (IFAE Barcelona)
  136. Vinu Vikraman
  137. Alistair Walker (NOAO/CTIO)
  138. William Wester (Fermilab)
  139. Clare Wethers (University of Cambridge)
  140. Lorne Whiteway (University College London)
  141. Rachel Wolf (UPenn)
  142. Brian Yanny (Fermilab)
  143. Bonnie Zhang (OzDES/Australian National University)
  144. Yuanyuan Zhang (Fermilab)
  145. Joe Zuntz (University of Edinburgh)
Page last updated: 8 December 2016 at 13:52